Hakkımızda

Hikâyeler, hayatımızın ve kültürümüzün önemli bir parçası… Çocukluğumuzdan itibaren gerek dinlediğimiz gerek okuduğumuz; yaşamımızın her noktasında yer alan yaşam hikâyeleri bizleri bambaşka diyarlara götürdü. Yüzyıllar öncesinde öyküleri, anlatıcılarından dinlerken daha sonrasında kitaplardan okumaya başladık. Şimdi ise istediğimiz her an her yerde kulaklıklarımızla dinleyebiliyoruz.

Bu dönüşüm ile engeller aşıldı ve görme engeli olan bireyler de pek çok kitaba ve hikâyeye erişme şansı yakaladı. Biz de Teknasyon ve Biryudumkitap ekipleri olarak kelimelere sesimizle hayat verip farklı öykülerin dinlenmesini sağlamak üzere yola çıktık. Şimdi ise sınırı sadece dinleyicinin hayal gücünden oluşan dünyaları; Teknasyonluların sesinden, bu web sitesi aracılığıyla görme engelli kişilerin kullanımına sunuyoruz.

Sesinle Hayat Ver

Teknasyon, 2013 yılından beri geliştirdiği mobil uygulamaları dünyanın dört bir yanında 2,5 milyar tekil kullanıcıya ulaştırmış olan bir teknoloji şirketidir. Yazılımdan tasarıma, satıştan pazarlamaya kadar dijital dünyada yer alan ürünlerin ihtiyaç duyduğu tüm süreçleri kendi içerisinde yönetir. Gereksinimlerinden yola çıkarak geliştirdiği SaaS ürünlerini diğer girişimlerin de hizmetine sunarken başarılı bulduğu girişimleri ise yatırımlarıyla desteklemektedir. Teknasyon, yatırımları, sunduğu ürünler ve sosyal sorumluluk bilinci ve farkındalığı ile topluma değer ve fayda katmaya devam ediyor.

Biryudumkitap, en iyi kurgu dışı kitapların 15 dakikalık özetlerini ve muhteşem öyküleri okunabilir ve sesli formatta sunuyor. 500 binden fazla üyesiyle Türkiye'deki okuma alışkanlıklarını dönüştüren Biryudumkitap, şimdi akıllı telefonlar aracılığı ile dinleyiciye ulaşıyor. Dinleyici, sadece 15 dakikada okuyup dinlenebilinecek kitap yudumu adı verilen sesli kitap özetleri, birbirinden güzel öyküler ve en iyi romanlardan kısa pasajlara kolaylıkla erişiyor.